Chrome Uygulamaları Tarih oluyor!

Google, masaüstü için Chrome uygulamalarını kaldırıyor

Google, yeni bir adıma daha imza atmış bulunuyor. Chrome Web Mağazası içinde bulunan uygulamalar bölümünü tamamen yok etti, yani kaldırdı. Şöyle açıklayayım Chrome üzerinden masaüstü için artık uygulama inmeyecek.

Uygulamaları için son geldi!

Bundan 1 yıl önce ,Google uygulamaları sunmama düşüncesinden bahsetmişti ve bir gazla Ağustos ayında da uygulamaları kaldırma planlarını resmi olarak duyurmuştu. Google’ın böyle bir adım atmasının sebebi ise çok açık, kimse uygulama indirmiyor. Bu doğru bilgisayar kullanıcılarının sadece yüzde 1’i bu uygulamaları kullanılıyor. Bundan sonra Chrome Web Mağazası’nda kullanıcılar sadece uzantılar ve temalar bölümünü kullanabilecekler.
Diğer yandan, Chromebook gibi Chrome OS tabanlı cihaz sahipleri iseniz Uygulamalar bölümünden faydalanmaya devam edebileceksiniz. Uygulamalar mağaza sayfalarına doğrudan bağlantılar ile erişilebilir olacak.

Açıkcası pek bir kullanışlılığı kalmamıştı. Zaten uygulamaların getirdiği özellikler, Chrome arayüzünde mevcuttu. Ekstralar sunan uygulamaların da daha nitelikli halleri hali hazırda mevcut.

Bu uygulamaların yerini 2018 ortasından itibaren masaüstü için Aşamalı Web Uygulamaları’nın alacağını da not olarak düşmek gerek. Bunları bazılarına aslında mobil cihazlardan da erişiyorsunuz. Tam ekran arayüz, push bildirimler ve ana ekranınızdaki ikonlarla karşınıza çıkan bu siteler bakalım masaüstünde de kabul görecek mi?Bu Yazıyı beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir