PlayStation 4 Satışları Uçtu

Amerika ve Avrupa’da toplam 2,1 milyon PS4 satıldığını açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde, PlayStation 4’ün, 24 saat içinde 1 Milyondan fazla sattığı duyurulmuştu. Satışlar gitgide katlanmaya devam etti ve Sony Computer Entertainment Başkanı ve CEO’su Andrew House, 1 Aralık tarihine kadar Amerika ve Avrupa’da toplam 2,1 milyon PS4 satıldığını açıkladı.

Sony Playstation 4 70 milyon sattı!

Yapılan açıklamaya göre oyun konsolu, 70 milyon satış barajını aşmış durumda, PlayStation 3 (PS3) piyasada olduğu sürece 80 milyon satarken, PS4 bu rakamın yakınına sadece 4 yılda erişmiş durumda. Diğer taraftan konsolun Microsoft  yapımı önemli rakibi Xbox One’ın net satış rakamı bilinmiyor. En son Ocak ayında bu konsolun 20 milyon sattığı tahmin edilmişti.

Sony açıklamasında 70 milyonun kaç adedinin PlayStatin 4 Pro (PS4 Pro) olduğunu ise paylaşmıyor. Şirket, Haziran ayında her beş satıştan birisinin yeni Pro model olduğunu ifade etmişti. Bugüne kadar satılan dijital ve kutulu PS4 oyunları sayısının ise 617 milyondan fazla olduğu belirtiliyor.

Önümüzdeki hafta cuma günü PS4 Türkiye’de 1.399 TL’den piyasada olacak.

8 çekirdekli x86 işlemci, 500 GB sabit disk, 8 GB RAM, Blu-ray/DVD okuyucu donanımına sahip yeni PS4 Dualshock 4 oyun kumandasıyla da dikkat çekiyor ve PlayStation 4 Eye olarak geçen Kinect benzeri aparatı için 59 dolar daha ödemek gerekiyor. Yeni konsolda, çevrim içi çoklu oyunculu oyunları oynayabilmek için PS Plus üyeliği de gerekiyor. Üyeliğin bir yıllık bedeli ise 50 dolar.

 Bu Yazıyı beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir