Supercharger Sonunda Türkiye’de

Gersan Elektrik, Tesla Motors Netherlands ile tek taraflı gizlilik sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Elektrikli otomobil devi Tesla Motors, Tesla Supercharger istasyonlarını Türkiye’de de kurmak istiyor. 2015 yılında resmi olarak Türkiye’ye giriş yapan şirket, bu şarj istasyonlarının kurulumu için önemli bir adım atmış durumda.

Peki muhtemel şarj istasyonlarının konumu?

Tesla, otomobillerini yüksek hızda şarj edebilen Supercharger istasyonlarını Ankara, İstanbul, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek, İzmir ve Konya’ya açmayı planlıyor. Ortaya çıkan yeni bir gelişme ise sürecin devam ettiğini gösteriyor. Elektrikli şarj istasyonları konusunda çalışmalar yapan Gersan şirketi, Tesla ile tek taraflı gizlilik sözleşmesi imzaladığını belirtiyor.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada, sözleşmenin Tesla ile Gersan Elektrik arasında, AC/DC elektrikli araç şarj istasyonları üretimi ve montajı ile ilgili olası bir ticari ilişkiyi değerlendirmek için imzalandığı belirtildi.

 

 

Açıklamanın detayları ise şöyle:

“Şirketimiz ile Tesla Motors Netherlands B.V. (“Tesla”) arasında Tek Taraflı Gizlilik Sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme gereği, Tesla ile Şirketimiz arasında, AC/DC elektrikli araç şarj istasyonları üretimi ve montajı ile ilgili olası bir ticari ilişkiyi değerlendirmek için imzalanmıştır. Tesla, bu amaçla sadece kendi teknolojisi, üretimi, planlamaları ve operasyonları ile ilgili gizli veya özel bilgileri açıklayabilir.”
Üstü kapalı bu sözleşmenin Türkiye’ye kurulacak Supercharger istasyonlar için olduğu düşünülüyor. Konu hakkında bilgi vermekten kaçındığı söylenen Gersan, bu konuda ana üstlenici olacak gibi.Bu Yazıyı beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir