Tesla’nın Türkiye Tedarikçisi Belli Oldu

Tesla ile yaptığı anlaşmaya göre “Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi AŞ”, hızlı elektrikli şarj istasyonu “Supercharger” ürünlerinin Türkiye’de montajını ve bakımını üstlendi.

Gersan Elektrik Ticaret Pazarlama Müdürü Mustafa Serdar Şalcı, Tesla ile geçen ay imzaladığı açıklanan gizlilik anlaşmasına ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı. Şimdilik iş birliğinin sadece Tesla’nın elektrikli şarj istasyonu “Supercharger” orijinal ürünlerinin Türkiye’de montajını ve devreye alınmasını kapsadığını söyledi. Ayrıca Gersan Elektrik Ticaret firmasının, gelecekte Tesla Şarj ürünlerini üretmek ve kendi ürünlerini Tesla’nın ürünleriyle uyumlu hale getirmek için hedefleri olduğuna da değindi.

İLGİLİ HABER

Tesla Supercharger Sonunda Türkiyede

 

Gersan Elektrik Ticaret firmasının ilk hedefi şehirlerarası yollarda en fazla 200 kilometrede bir şarj istasyonu sağlamak. Ayrıca AVM, kamusal alanlar ve otoparklar gibi yerlere gerekli fizibilite çalışmaları tamamlandıktan sonra elektrikli araçlar için şarj istasyonları sağlanacak. Şalcı, hedefleri doğrultusunda 10 milyon liralık bir yatırım yaparak şarj istasyonlarının kapasite ve hızlarını artıracağına değindi. Teslanın web sitesindeki listeye göre; Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek, İstanbul, İzmir ve Konya illerine yakın zamanda “Supercharger” istasyonları yapılacak.


Bu Yazıyı beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir