Toyota’dan bir yenilik e-Platte

Toyota,geleceğe dair yeni bir adımı olan kendi kendine çalışan bir ofis, bir büfe, bir perakende aracı olarak kullanılmasını planladığı aracı e-Palette’yi gösterdi.

Toyota ilerleyen yıllarda bir çalışma alanı, bir büfe, bir parakende aracı olarak yani her yerde uyum sağlayarak kullanılabilecek olan e-Platte fikrini CES 2018 fuarında sundu. Yiyecek firmalarının boyut hakkında sorduğu sorulara yanıt olarak Toyota “İşletmelerin kullanmak istediği ihtiyaçlara göre araç özelleştirebilir” dedi. Anlaşılacağı üzere yeni bir elektrikli araç devri başlamış oldu.

Kullanışlı bir araç olan olan e-Palette’nin, kargoculuk, lojistik, tıbbi klinikler ve e-ticaret şirketleri için de kullanılabileceğini belirtti. Toyota Başkanı Shoichiro Toyoda her yıl Ağustos-Eylül aylarında Nevada’nın Black Rock Çölü’nde geçici olarak Black Rock City’de gerçekleştirilen bir etkinlik olan Burning Man’ın getirilmesi için ideal bir araç olacağı konusunda şaka yaptı.

Shoichiro Toyoda, e-Palette’yi Toyota’nın otomobil şirketinden “mobilite şirketine” geçişinin bir parçası olarak gördüğünü belirtti. Toyoda, şirketin e-Palette’yi gerçek haline getirme niyetinin olduğunu söyledi. Şirket, Amazon, Pizza Hut, Uber, Mazda ile ortaklık kuruyor. Konseptin 2020 Olimpik oyunlarında kullanılabileceğini de belirttiler.

kaynak:http://mashable.com/2018/01/08/toyota-e-palette-concept/#tWuSts.tQOqu


Bu Yazıyı beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir